تصویر سریال حاجی بایرام ولی

سریال حاجی بایرام ولی (2022)

مدت زمان: کشور:

این سریال داستان زندگی ملا نعمان، صوفی ترک قرن چهاردهمی، را در آنادولی روایت می‌کند. سفر معنوی او در طول سه دوره، از جوانی تا پیری، در این سریال به تصویر کشیده می‌شود. اصل تعلیم صوفیانه حاجی بایرام ولی "آموختم، یافتم، شدم" در طول سریال به عنوان راهنمای سفر معنوی او و شاگردانش عمل می‌کند. حاجی بایرام ولی: مسافر راه عشق

رضایت کاربران
83% (56 رای)
تعداد بازدید:

مقدمه

این سریال داستان زندگی ملا نعمان، صوفی ترک قرن چهاردهمی، را در آنادولی روایت می‌کند. سفر معنوی او در طول سه دوره، از جوانی تا پیری، در این سریال به تصویر کشیده می‌شود. اصل تعلیم صوفیانه حاجی بایرام ولی “آموختم، یافتم، شدم” در طول سریال به عنوان راهنمای سفر معنوی او و شاگردانش عمل می‌کند.

 

دوره اول زندگی حاجی بایرام ولی: آموختم (۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ میلادی)

این دوره به زندگی ملا نعمان قبل از تبدیل شدن به حاجی بایرام ولی می‌پردازد. سال‌هایی که ایمان جای خود را به معرفت می‌دهد. ملا نعمان در این دوره بدون اینکه هویت سومونجو بابا را بشناسد با او ملاقات می‌کند،. همچنین در این دوره، ملا نعمان با سلطان یلدریم خان ملاقات می‌کند و با دانش خود نظر او را جلب می‌کند.

 

دوره دوم زندگی حاجی بایرام ولی خدمت به سلطان بایزید: یافتم (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ میلادی)

به دعوت سلطان یلدریم بایزید، ملا نعمان آنکارا را به مقصد بورسا ترک می‌کند و به عنوان کاپوچوباشی، یکی از مقامات مسئول امور بین‌المللی سلطان، به او خدمت می‌کند. او در این دوره پس از سال‌ها تحصیل در مدرسه، با بزرگان صوفیه نیز دیدار می‌کند. این دوره شامل تجربیات او با امیر سلطان، ملا فناری و یلدریم بایزید است. ملا نعمان همچنین در بورسا دوباره با سومونجو بابا ملاقات می‌کند و داستان آنها ادامه پیدا می ‌کند. شیخ او، سومونجو بابا، بدون هیچ اثری ناپدید می‌شود و ملا نعمان برای یافتن او دوباره بورسا را ترک می‌ کند.

 

دوره سوم زندگی حاجی بایرام ولی قدم در مسیر معنوی: شدم (۱۳۹۹ تا ۱۴۰۴ میلادی)

این دوره داستان ترک خدمت به سلطان توسط ملا نعمان و سفر او به آدانا برای دنبال کردن مسیر معنوی سومونجو بابا را روایت می‌ کند. سلوک معنوی او و اعتبار یافتن او تحت آموزه‌های سومونجو بابا در این دوره به تصویر کشیده می‌شود. همچنین، داستان بازگشت او به آنکارا پس از مرگ سومونجو بابا و تدریس او به پیروانش مانند آک شمس الدین و عمر سکینی در درگاه او در آنکارا روایت می‌شود. در این دوره، حاجی بایرام ولی به بازسازی شهر ویران شده آنکارا از لحاظ مادی و معنوی می‌پردازد.

 

حاجی بایرام ولی چند قسمت است؟

سریال حاجی بایرام در 26 قسمت و به صورت تک فصل منتشر شده است.

جهت دانلود تمامی قسمت‌های این سریال به همراه زیرنویس اختصاصی مووی تایم 1996 کافیست روی کلمه‌ی دانلود که در بخش بالایی همین صفحه قرار دارد کلیک بفرمایید.

 

عکس بازیگران سریال حاجی بایرام ولی مسافر راه عشق

لیست بازیگران سریال حاجی بایرام ولی

تصویر بازیگران سریال حاجی بایرام ولی

 • زبان: ترکی

2 دیدگاه

 1. Asman
  Asman

  ممنونم که سریال های خوبی مثل مولانا ، یونس امره… و این سریال انتخاب کردید. ولی لطفا در ترجمه دقت و ظرافت بیشتری به خرج بدید. ترکی استانبولی تا حدی متوجه میشم. مخصوصا دیالوگ های مهم و عمیق فیلم خیلی جاها ناقص و خیلی جاها اشتباه ترجمه شده. و بیننده متوجه مطلب نمیشه

  • movietime1996
   movietime1996

   خواهش میکنم لطف کنید به چت انلاین بفرستید تا به مترجمان اطلاع رسانی بشه
   در همه سریالا وارسی ترجمه انجام میشه در یک قسمت در حد 3 4 تا ایراد ممکنه از قلم بیفته بابت انتقادتون ممنون

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟

کاربر گرامی برای دانلود فصل های دیگه بعد از کلیک بر روی دانلود از سربرگ پنجره باز شده به سمت راست بکشید و بعد از دیدن نام فصل روش کلیک کنید