دانلود سینمایی مقاومت کاراتای

سینمایی مقاومت کاراتای (2018)

مدت زمان: 118 دقیقه کشور:

غیاث الدین زمانی که پدرش علاءالدین کیقباد مسموم و کشته شد به سلطنت رسید. اما او مانند پدرش دولتمردی با استعداد و اقتدار نیست. این وضعیت به افزایش سرکوب مغول منجر می شود. جلال الدین کاراتای(وزیر علاء‌الدین و غیاث الدین) قصد دارد مقاومت بزرگ مردمی در برابر این ستم آماده کند. جلال الدین کاراتای که آماده شدن برای مقاومت را با یک …

رضایت کاربران
86% (7 رای)
تعداد بازدید:
کارگردان:

سینمایی مقاومت کاراتای: نقطه عطفی در تاریخ سلجوقیان

در سال ۱۲۴۳، امپراتوری قدرتمند مغول که از شرق برخاسته بود، آسیا را به زیر سلطه خود درآورده بود. در این میان، آخرین بازمانده از سلسله سلجوقیان، سلطانی مقتدر که در برابر خان بزرگ مغول ایستادگی می‌کرد، در آناتولی حکومت می‌کرد. سرنوشت این سلطان و سرزمین‌های تحت حاکمیت او به زودی در جنگی تعیین می‌شد.

دو نیروی عظیم در دشت کوسداغ، نزدیک شهر سیواس، در برابر یکدیگرند. از یک سو، ارتش سلجوقیان که زمانی بر پهنه وسیعی از آسیا فرمانروایی می‌کردند، و از سوی دیگر، سپاه مغول که به خاطر بی‌رحمی و قدرت جنگی خود شهرت داشتند.

در پایتخت سلجوقیان، قونیه، بحث‌های داغی در مورد آینده ملت در جریان بود. برخی از امرا و بزرگان معتقد بودند که باید با خان بزرگ مغول صلح کرد و به اطاعت او درآمد، حتی اگر به معنای از دست رفتن استقلال قبایل ترک باشد. برخی دیگر اما خواهان مقاومت و ادامه مبارزه بودند، حتی اگر به قیمت جانشان تمام می‌شد.

در میان این کشمکش‌ها، امیری شجاع و نترس به نام جلال‌الدین کاراتای، پرچم مقاومت کاراتای را به دست گرفت. او با وجود اینکه بسیاری از امرا و بزرگان تسلیم مغول شده بودند، حاضر به اطاعت نشد و مصمم بود تا با تمام توان با خان بزرگ مغول مبارزه کند.

 • جوایز: 2 برنده و 3 نامزدی
 • زبان: ترکی
 • نویسنده: Selman Kayabasi, Ugur Uzunok

4 دیدگاه

 1. طارق
  طارق

  خیلی خوب

 2. kaktous421
  kaktous421

  سلام و عرض ادب . ممنون از سایت خوبتون . لطفا فیلم و سریال بیشتری در سایت خودتون بارگذاری کنید . تقریبا همه را دیدم

  • movietime1996
   movietime1996

   سلام سریال ها بروز هستن یعنی هفته ای از هر کدوم یک قسمت جدید درج میشود چشم اگر باز هم محتوای خوب ببینیم درج میشه

  • movietime1996
   movietime1996

   سلام، غالب سریال ها هفته ای یک قسمت منتشر و درج میشن اما چشم اگر محتوای خوبی ببینیم درج میشه

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه داستان فیلم را اسپویل می‌کند؟